Buna ziua
Am 37 de ani si sufar de niste stari ingrozitoare
Am o durere de ceafa "interioara " daca pot spune asa care se amplifica de la gat venele laterale sau ce sunt ele ale gatului sunt parca de piatra cu o sensibilitate de la 1 la 10 11 aceste episoade sunt tot mai frecvente ale gatului si cand apar tot capu parca e in alerta
In zona claviculei prca cineva ma strange
Daca vorbesc se repeta aceste episoade
De altfel cand vorbesc obosesc parca mi se taie suflu ....
episoade de inclestare a maxilarului dar nu frecvente
Tensiune luata acasa mereu pulsu ridicat peste 100
Stari de confuzie plutire efectiv
Repausu la pat mai domolesc aceste episoade dar daca vorbesc la telefon aceleasi episoade se incordeaza gatu pe lateral in special
dureri toracice ca o apasare dar nu frecvente
La ambele picioare aimt ca sunt grele de la genunchi in jos ....
am fost de 3 ori la urgente
Cu 2 raze la activ in zona toracica raspuns nu exista nimic
Ekg mic si cel mare din spital in parametri normali
Saturatia oxigen 96 98
Sangele luat de 2 ori perfecte dupa spusele doctorului
Mi sa dat codeina pentru cap si in rest nimic
Nu stiu ce sa ma mai fac unde sa mai apelez
O sugestie o indrumare mi ar fi de mare ajutor

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (4)

Dr. Petre Muresan MDr. Petre Muresan este un medic autorizat SFM (acum 3 ani)

Eu aș lua în calcul problema coloanei cervico-dorsale. Vă știti cumva cu probleme de acest fel ?

dr Petre Mureșan

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Accidentul vascular cerebral.

Utilizator11587648652 (acum 3 ani)

Multumesc de raspuns
Au fost luate in clacule testu pentru coloana dar ac***a in vedere situatia cu Covid sectia este inchisa mentionez ca ma aflu in UK dar sapt viitoare ajung acasa
Ma simt ingrijorat in pegatura cu pulsu tensiunea foarte oscilanta mai ales la efort
Si durerea daca pot sa zic asa sicana in zona cefei si uneori intepaturi in tot capu care stiu sigur sau simt daca pot spune asa ca pleaca de la gat si zona toracica
Ma repet in sezut ele se domolesc
Multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11587648652 (acum 3 ani)

Dorsala am mai avut dureri in trecut ... cervicala deloc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11625226863 (acum 2 ani)

Bună ziua, cam aceleasi simptome le am si eu, ati gasit cauza?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: